Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Sylwester i Nowy Rok w oku kamery monitoringu wizyjnego miasta Kielce

Straż Miejska w Kielcach jest umundurowaną formacją samorządową, której zadaniem jest ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych.

W związku z realizowanymi zadaniami straży przysługuje prawo do obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych.
Straż Miejska w Kielcach realizuje te ustawowe prerogatywy za pomocą systemu kamer wchodzących w skład monitoringu wizyjnego miasta. Miejski monitoring jest jednym z ważniejszych elementów tworzących system bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Pozwala w czasie rzeczywistym monitorować bieżące zagrożenia oraz przyczynia się do wykrywania przypadków łamania prawa. Zarejestrowany materiał bardzo często pozwala Policji ustalić sprawców przestępstw, a Straży Miejskiej sprawców wykroczeń.

W takich dniach jak Sylwester czy Nowy Rok spodziewamy się większej liczby wykroczeń czy przestępstw, dlatego też zwiększamy liczbę osób pracujących przy monitoringu wizyjnym, aby wychwycić jak najwięcej niebezpiecznych zachowań i zdarzeń w naszym mieście.

I tak oto operatorzy monitoringu zaobserwowali wiele ciekawych zdarzeń,  zapraszamy do fotorelacji.

Alkoholu nie wylewa się za kołnierzyk, leje się za to strumieniami do przewodu pokarmowego, niestety również osób niepełnoletnich. cry

 

A po spożyciu dobrze się śpi na chodniku kieleckiego Rynku, najlepiej pomiędzy donicą a koszem na śmieci. wink

Na przystanku autobusowym przy ulicy Grunwaldzkiej siedział mężczyzna w pidżamie. Okazało się, że to pacjent szpitalny, który czekał na taksówkę, gdyż Sylwester postanowił spędzić nie co inaczej, niż zalecał lekarz. cool

Dzięki skrupulatnej obserwacji i szybkiej reakcji operatorów monitoringu wizyjnego, udało się utrzymać spokojną atmosferę w naszym mieście oraz zapewnić mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa podczas obchodów noworocznych.

Życzymy aby Nowy Rok 2024 przyniósł dużo zdrowia, uśmiechu i pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności, wzajemnego zrozumienia, by to był czas refleksji i nadziei na lepsze jutro!

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj