Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Od 33 lat dbamy o porządek w mieście.

Dziś są nasze urodziny, Straż Miejska w Kielcach obchodzi 33-lecie.

 

Od 33 lat dbamy o bezpieczeństwo i porządek w Kielcach. Z okazji jubileuszu Straży Miejskiej w Kielcach dziękujemy wszystkim mieszkańcom za docenienie naszego trudu, poświęcenia i zaangażowania w codziennej służbie.

 

Straż Miejska w Kielcach została powołana na mocy zarządzenia prezydenta Kielc z dnia 14 lutego 1991 r. Była to jedna z pierwszych tego typu formacji w kraju. Na początku pracowało 24 funkcjonariuszy, obecnie w Straży Miejskiej zatrudnionych jest 82 pracowników, z czego 13 na stanowiskach administracyjnych.

 

Prosicie nas o pomoc wtedy, kiedy zagrożone jest bezpieczeństwo i porządek publiczny, gdy zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie. Najczęściej dzwonicie do nas, gdy zauważycie nieprawidłowości w ruchu drogowym.

Cały czas pamiętamy też o działaniach profilaktycznych w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Strażnicy z Patrolu Szkolnego systematycznie odwiedzają kieleckie szkoły i przedszkola edukując dzieci i młodzież z szerokiego zakresu zagadnień dotyczących bezpieczeństwa.

 

Drodzy Mieszkańcy, dziękujemy Wam za zaufanie i za to, że często jesteśmy pierwszą służbą, którą prosicie o pomoc w naszym mieście. Zapewniamy, że robimy wszystko, co w naszej mocy, by nie zawieść Waszego zaufania. Już 33 lata jesteśmy z Wami i dla Was, dla naszego Miasta. :)

Dziękujemy!

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj