Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Interwencja w centrum miasta

W dniu 20.05.2020 r. patrol Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od Dyżurnego KPP III dotyczące konieczności podjęcia interwencji na ul. Plac Wolności II.

Interwencja związana była z niewłaściwym parkowaniem, gdzie pojazd blokował miejsce postoju TAXI. Strażnicy zgodnie z wydaną dyspozycją udali się na miejsce, gdzie zastali zaparkowany wskazany pojazd. Po założeniu blokady na koło samochodu, z lokalu wybiegł mężczyzna z wyciągniętym w ręku telefonem  krzycząc, żeby natychmiast Strażnicy zdjęli blokadę oraz poinformował, że to nagrywa i wyśle do wszystkich mediów.

Strażnicy spokojnie zadawali mężczyźnie pytania dotyczące zaparkowanego pojazdu. Poprosili o okazanie dokumentów tożsamości. Pan oświadczył, że to on kierował, ale nie da się wylegitymować. Żadna z tych próśb nie został zrealizowana. Ponadto mężczyzna podjął wielokrotnie próbę dostania się do radiowozu, za każdym razem wykrzykując groźby pod adresem Strażników Miejskich, dotyczący zniszczenia ich, zniesławienia w mediach informując,  iż poświęci wszystkie pieniądze aby zniszczyć strażników. Cały czas żądał zdjęcia założonej blokady. Wielokrotnie ubliżył funkcjonariuszce, która wykonywała czynności służbowe określając ją w sposób wulgarny i obraźliwy. Dodatkowo mężczyzna sugerował  wpływy oraz interwencję znanego w Urzędzie Miasta prawnika.

Mężczyzna szarpał się, był niezwykle agresywny i pobudzony. Stawiał czynny opór, w rezultacie konieczne było zastosowanie środków przymusu bezpośredniego i obezwładnienie mężczyzny. W związku z popełnionymi wykroczeniami oraz przestępstwem znieważenia funkcjonariusza skierowany zostanie wniosek do sądu.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany na Komisariacie Policji. Pragniemy zaznaczyć, iż kontrolowany od samego początku nie podejmował żadnego dialogu, zmierzającego do zakończenia interwencji.

Podkreślamy stanowczo, że każda interwencja polega na wysłuchaniu osoby kierującej i rozważeniu czy w sytuacji popełnienia wykroczenia znajdują się przesłanki i okoliczności uzasadniające jej popełnienie oraz ewentualne udzielenie pouczenia, bądź nałożenia mandatu. Wskazany kierujący wg danych Straży Miejskiej ma na koncie wielokrotnie popełniane wykroczenia min. nie stosowanie się do zakazu ruchu w obu kierunkach, posługiwanie się karta parkingową nie będąc do tego uprawniony czy niewłaściwe parkowanie. 

 

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2020 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj