Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Koniec pouczania - początek karania. Za brak maseczki w autobusach posypią się mandaty

Straż Miejska w Kielcach od kilku tygodni prowadzi akcję kontrolną w środkach komunikacji publicznej, polegającą na sprawdzaniu czy pasażerowie autobusów podróżują w obowiązkowych maseczkach.

Od początku trwania akcji kontrolnej Strażnicy rozdali kilkaset maseczek, osobom które podczas interwencji ich nie posiadali. W chwili obecnej sytuacja w kraju związana z zagrożeniem zarażenia Covid-19 staje się coraz bardziej poważna.

Dodatkowo stwierdzić można, iż pasażerowie pomimo wielu tygodni upominania i rozmów nie stosują się do obowiązującego przepisu. Wszystko to sprawiło, iż kielecka Straż Miejska sięgać będzie po bardziej zdecydowane środki, w tym mandaty karne. Oczywistym jest, iż są osoby, które nie mogą nosić maseczek ze względów zdrowotnych, czego z całą pewnością Straż Miejska nie będzie w żaden sposób kwestionować, ani nawet weryfikować.

W przypadkach takich, kontrola zostanie zakończona skierowaniem wniosku do sądu, gdzie będzie możliwe uargumentowanie przyczyn niestosowania się do obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Musimy Pamiętać, iż w przestrzeni publicznej znajdują się osoby, dla których noszenie maseczek, a tym samym bezpieczeństwo oraz zdrowie są ważne, a w tym przypadku prawo stoi po ich stronie. Straż Miejska w Kielcach natomiast jest zobowiązana prawo to egzekwować. Apelujemy więc o poważne podejście do sprawy, rozwagę i noszenie maseczek, których brak będzie sankcjonowane grzywną.

 

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2020 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj