Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Okradli i pobili osobę niepełnosprawną. Dzięki Straży Miejskiej nie unikną kary!

Okradli i pobili osobę niepełnosprawną. Dzięki Straży Miejskiej nie unikną kary!

Dziś około 3 w nocy, kielecki Strażnik Miejski pełniący służbę na stanowisku operatora Monitoringu Wizyjnego zauważył grupę mężczyzn idących w kierunku ulicy Parkowej.

Mężczyźni, szybkim krokiem podeszli do przebywającej obok pawilonów handlowych osoby poruszającej się o kulach . Strażnik zaobserwował, że jeden z mężczyzn przeszukiwał rzeczy należące do niepełnosprawnego, a inny kilka razy uderzył go w twarz.

Operator Monitoringu, nie przestając obserwować napastników, którzy w międzyczasie oddalili się w kierunku ulicy Grunwaldzkiej, przekazał informację o zdarzeniu do dyżurnego Straży Miejskiej oraz do Policji. Patrole znajdujące się na terenie miasta otrzymały dokładny rysopis agresywnych mężczyzn.

Zaatakowanie osoby i spowodowanie u niej uszczerbku na zdrowiu jest przestępstwem.
Wysokość kary grożącej za takie przestępstwo i jej kwalifikacja, a także tryb postępowania karnego, są uzależnione od tego, jak ciężkie jest naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, a także na jaki okres czasu nastąpiło naruszenie. Wysokość kary jest również uzależniona od tego, czy sprawca działał umyślnie czy nieumyślnie.

Zgodnie art. 157 § 1 K.k. „kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Zgodnie zaś z art. 157 § 2 K.k. „kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Art. 158. § 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1,

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2020 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj