Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Samoobrona dla seniorów

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że seniorzy to grupa szczególnie narażona na napaści o charakterze rabunkowym. W przypadku ewentualnego ataku mają oni niewielkie szanse na obronę przed często dużo z młodszym oraz znacznie silniejszym napastnikiem.

Dlatego właśnie od 7 czerwca kielecka Straż Miejska prowadzi zajęcia z samoobrony dla seniorów. W pierwszych zajęciach uczestniczyła duża grupa osób zainteresowanych nabyciem nowych, czasem bardzo przydatnych umiejętności. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora są dostosowane do wieku i możliwości psychofizycznych osób starszych.

Kurs ma na celu przekazanie wiedzy dotyczącej podstawowych zasad radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. W trakcie zajęć instruktor omawia zasady zachowania się w sytuacjach doświadczenia przemocy a także uczy technik obrony przed różnymi atakami. Uczestnicy dowiadują się jakie zachowania mogą prowokować atak, jak skutecznie prosić o pomoc oraz jak w prosty sposób zablokować atak napastnika. Poza tym seniorzy dowiadują się w  jaki sposób skutecznie obronić się przed napastnikiem przy użyciu różnych rzeczy noszonych ze sobą, takich jak klucze czy torebki.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w zajęciach byli bardzo aktywni. Pojawiło się także wiele pytań dotyczących określonych sytuacji życiowych, np. jak zachować się podczas korzystania z bankomatu co robić, gdy ktoś próbuje odebrać nam telefon albo torebkę. Szkolenia odbywać się będą cyklicznie w czerwcu i lipcu w Osiedlowych Klubach Seniora

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj