Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uchodźców z Ukrainy

W czwartek 2 sierpnia funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili warsztaty w „Domu Ukraińskim” na ul. Planty 7, które miały na celu przekazanie uchodźcom z Ukrainy wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas spotkania uczestnicy poznali procedury zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Na początku strażnicy - ratownicy przekazali teoretyczne i praktyczne umiejętności resuscytacji krążeniowo – oddechowej, pokazali zasady działania defibrylatora, uczyli ułożenia poszkodowanego
w pozycji bocznej bezpiecznej. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy uczestnicy mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością zdobytej wiedzy. Zarówno dzieci jak i ich opiekunowie mieli okazję przećwiczenia na fantomie kolejnych kroków wykonywania resuscytacji – co wcale nie było takie proste jak się wydawało.

Zajęcia bardzo się wszystkim podobały, dzieci były niezwykle aktywne, każde
z uśmiechem brało udział w ćwiczeniach. Nawet dorośli uczestnicy spotkania
z chęcią odgrywali dla swoich podopiecznych rolę poszkodowanych. Była to lekcja z przekazem bardzo istotnej wiedzy, mogącej przynieść efekt w postaci uratowania komuś życia.

Na zakończenie warsztatów dzięki Stowarzyszeniu J. Karskiego obecni na warsztatach otrzymali kieszonkową apteczkę I pomocy przedmedycznej.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj