Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

„Przedszkolaki rozszyfrowują ekologiczne kody”

O tym, że działania ekologiczne mogą iść w parze wraz z doskonaleniem umiejętności technicznych, udowodniły przedszkolaki z kieleckich placówek, którzy wzięli udział w konkursie pod hasłem „Budowanie przez kodowanie z Jedynką”. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kielcach, zaś Straż Miejska w Kielcach przyłączyła się do tej ciekawej inicjatywy w charakterze partnera.

Nasze koleżanki z Patrolu Szkolnego miały okazję zasiąść w jury konkursowym i przed sobą miały postawione niezmiernie trudne zadanie, jakim okazała się ocena prac konkursowych – wspaniałych robotów wykonanych z surowców wtórnych, które zaprojektowały w trzyosobowych zespołach, przedszkolaki. Roboty wykonane były bardzo starannie i z dużą dbałością o szczegóły, zaś dzieci korzystając z materiałów nadających się do recyklingu, udowodniły, że doskonale wiedzą, jak bawić się i pracować w za pan brat z ekologią.

W drugim etapie Strażniczki oceniały zaś umiejętności kodowania prezentowane przez przedszkolaków. W docenieniu i uznaniu dla wszechstronnych umiejętności przedszkolaków biorących udział w konkursie, przygotowaliśmy dla nich upominki.

Do laureatów miejsc I-III z rąk kieleckich Strażników, powędrowały przydatne oraz lubiane przez najmłodszych upominki –gry planszowe, zagadki logiczne, klocki konstruktorskie, książki literatury dziecięcej, saszetki czy plecaki.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach za włączenie naszej jednostki w prace konkursowe podczas I Edycji Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Techniczno-Ekologicznego pod hasłem „Budowanie przez kodowanie z Jedynką”. Udział w tej inicjatywie był dla nas bardzo istotny, bowiem dbanie o podnoszenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców miasta – tych najmłodszych oraz już całkiem dorosłych – stanowią jeden z elementarnych filarów codziennej pracy Strażnika Miejskiego. Na ręce laureatów konkursowych oraz przedstawicieli placówek przedszkolnych składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla zaangażowania się w to jakże ważne przedsięwzięcie edukacyjne. Dziękujemy także za przemiłe partnerstwo pozostałym członkom zacnego jury konkursowego.

 

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2021 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj