Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Superbohater w mundurze

Zawody takie, jak Strażnik Miejski, Policjant, Strażak, Ratownik Medyczny czy Żołnierz, ukierunkowane są na wszechstronną pomoc ludziom. O tym, że niejednokrotnie profesje te wiążą się z narażaniem swojego życia, by nieść ratunek innym, doskonale wiedzą uczestnicy konkursu pod hasłem „Superbohater w mundurze”.

Konkurs ten, mający na celu zwiększanie świadomości społecznej odnośnie działań służb i formacji mundurowych, zorganizowany został we współpracy kieleckiej Straży Miejskiej z IV Komisariatem Policji w Kielcach, Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Komendą Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego.

Gala finałowa akcji adresowanejdo uczniów klas I-III szkół podstawowych odbyła się 14 maja br. w Szkole Podstawowej nr 9 w Kielcach, skąd wyłoniono laureatkę miejsca I: Olę Korubę.

Zwyciężczyni w swojej pracy plastycznej oraz filmiku o służbach i formacjach mundurowych, opowiedziała między innymi o roli i zadaniach Straży Miejskiej dla zapewnienia ładu i porządku publicznego w mieście. Za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie prac konkursowych, laureatka poza nagrodą główną, z rąk przedstawiciela Straży Miejskiej w Kielcach, otrzymała wyjątkowe wyróżnienie specjalne. Atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendant SM w Kielcach – P. Renatę Gruszczyńską, powędrowały także do innych zdobywców miejsc na podium.

Werdyktem jury laureatem II miejsca został Franek Pawelec ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Kielcach, zaś III miejsca - Helena Janusińska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kielcach.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz partnerom za cenne pomysły w zakresie promowania roli i zadań służb i formacji mundurowych, jako zawodów godnych zaufania społecznego.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2021 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj