Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Straż Miejska w akcji „ Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

We wtorek 12 października Straż Miejska w Kielcach na zaproszenie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 im. Bohaterów Warszawy, przyłączyła się do akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło sięw ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom że czytanie jest ciekawe czy zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W akcji tej wzięło udział 620 uczniów SPI nr 11. W klasach I – III książki czytali zaproszeni goście - przedstawiciele: Straży Miejskiej w Kielcach, Policji w Kielcach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabłociu, Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Kielcach oraz dziennikarz sportowy Michał Siejak.

Czytanie książek rozbudowuje wyobraźnię, poprawia pamięć, poprawia naszą zdolność do koncentracji, poszerza wiedzę. Czytanie rozszerza horyzonty kształtując nas samych.

Polska laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Wisława Szymborska powiedziała: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (PW - 2021)

Szukaj