Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Międzynarodowy Dzień Ziemi ze Strażą Miejską

W piątek 22 kwietnia Straż Miejska włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. W akcji organizowanej przez naszą jednostkę pn. „DBAM O ZIEMIĘ” przyłączyli się przedstawiciele pięciu placówek oświatowych.

Wspólnie z uczniami szkół podstawowych funkcjonariusze sprzątali rejony Rezerwatu Przyrody Kadzielnia, Rezerwatu Przyrody Wietrznia im. Zbigniewa Rubinowskiego, Rezerwatu Skalnego Ślichowice, Parku Miejskiego oraz Parku im. Adolfa Dygasińskiego.

Święto w tym dniu ma jeden cel – promowania postaw proekologicznych w społeczeństwie. Obchody skłaniają nas również do refleksji jaki wpływ ma człowiek na przyrodę oraz pozwalają budować wspólnepostawy dbania o naszą planetę.

Serdecznie dziękujemy Rejonowemu Przedsiębiorstwu Zieleni i Usług Komunalnych za wsparcie w w/w akcji.
W godzinach popołudniowych Straż Miejska przyłączyła się do ukraińsko-polskiej akcji sprzątania kieleckiego Zalewu. Inicjatorami tego wydarzenia byli uchodźcy ukraińscy, którzy w ten sposób chcieli podziękować mieszkańcom Kielc za okazaną pomoc. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zapewnili stoisko edukacyjne, gdzie dostępne były broszury o tematyce ekologicznej, a na najmłodszych czekały edukacyjne kolorowanki ekologiczne, zabawy ruchowe i możliwość spotkania z pluszową maskotką „Smikim”.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj