Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Finał „Olimpiady Bezpieczeństwa”

25 listopada Straż Miejska wzięła udział w finale „Olimpiady Bezpieczeństwa”, akcji profilaktycznej dedykowanej uczniom klas piątych Szkół Podstawowych województwa świętokrzyskiego, która odbyła się na Targach Kielce. Jest to cykliczne przedsięwzięcie którego pomysłodawcą jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Celem Olimpiady jest promowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznego zachowania w życiu codziennym, w ruchu drogowym, bezpiecznych zachowań podczas prac polowych oraz nauka pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas wydarzenia przeprowadzono liczne konkursy które kształtowały zasady fair play podczas rywalizacji.

Straż Miejska zaprezentowała stoisko edukacyjno – profilaktyczne, na którym odbyła się nauka poprzez zabawę. Uczestnikom Olimpiady przypominaliśmy zasady bezpieczeństwa pieszego, rowerzysty, pasażera, jak zachować się w kontaktach z osobą obcą która może mieć złe zamiary. Rozmawialiśmy o zasadach bezpiecznego zachowania w kontakcie z agresywnym psem. Przypominaliśmy jak postępować w sytuacji zatrzymania krążenia u osób dorosłych i dzieci.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Olimpiady, tutaj nikt nie był przegrany, bo tak naprawdę każdy zyskał dużą wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj