Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Zaproszenie na prezentację - "Jak prawidłowo palić w piecu". 7 lutego 2021r.

W ramach walki ze smogiem kielecka Straż Miejska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców będzie prowadzić prezentacje, podczas których mundurowi będą uczyć albo przypominać, jak prawidłowo rozpalać ogień w domowym palenisku.

Prezentacje, wzorem lat ubiegłych będą organizowane w niedziele, w pobliżu kościołów, zaraz po mszy.

W latach ubiegłych akcja kieleckiej Straży Miejskiej spotykała się z bardzo dobrym przyjęciem. Dzięki uprzejmości proboszczów, którzy wyrazili zgodę na udostępnienie terenów w pobliżu kościołów, zainteresowani mieszkańcy nie będą musieli przychodzić specjalne na spotkanie. Prezentacja potrwa 20-30 minut. W jej trakcie Strażnicy rozpalą ogień w dwóch identycznych piecach, używając dokładnie takiego samego paliwa, z tym że w jednym w sposób ekologiczny, czemu towarzyszyć będzie niewielka ilość dymu a w drugim w sposób tradycyjny, przez co powstanie duża ilość gęstego dymu. Strażnicy wyjaśnią, jak przy zastosowaniu niewielkiej zmiany nawyków można efektywnie i ekonomicznie palić w piecu.

Podczas prezentacji Strażnicy wyjaśnią, w jaki sposób pyły i gazy powstające w procesie spalania odpadów niekorzystnie wpływają na środowisko, które nas otacza a w szczególności na nasze życie i zdrowie.

Najbliższe spotkanie z mieszkańcami zaplanowano na niedzielę, 7 lutego 2021 r.
Odbędzie się ono na placu kościelnym przy ulicy Malików w Kielcach. Strażnicy zapraszają po mszy rozpoczynającej się o godz. 10:00.

 

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2021 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj