Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Kolejne dzikie wysypisko śmieci zlokalizowane

Czym kierują się osoby, które wywożą śmieci do lasu czy na pola i  zanieczyszczają środowisko odpadami – brakiem wyobraźni, lekceważeniem, ignorancją czy może zwyczajnym lenistwem? To pytanie często zadają sobie Strażnicy z EKO Patrolu Kieleckiej Straży Miejskiej.

Obecnie dzikie wysypiska odpadów stanowią jedno z największych zagrożeń lasów. Naukowcy twierdzą, że  plastiki, w zależności od ich rodzaju, rozkładają się nawet 1000 lat,  metale pochodzące z puszek po napojach czy elementów samochodowych, oczekują na rozkład około 100 lat. Nawet zwykły papier rozkłada się około 6 miesięcy, ale jego wyrzucanie jest nierozsądne ponieważ oddany na makulaturę może być ponownie użyty, a w ten sposób uchroni wiele drzew przed ścięciem.

Tymczasem tylko w ubiegłym tygodniu kieleccy Strażnicy dokonali  kolejnego odkrycia  trzech dużych dzikich wysypisk śmieci, które tym razem pojawiły się w okolicach ulic: ul. Piekoszowskiej i ul. Malików. Strażnicy znaleźli olbrzymią ilość gruzu, strych okien i ram okiennych, puszek po chemii budowlanej, różnego rodzaju folii, styropianu, butelek szklanych i plastikowych, resztek karoserii samochodowych, opon.

Funkcjonariusze znaleźli tam również drewniane palety, materace, uszczelki oraz stare meble , telewizory i monitory.
Niestety pomimo licznych apeli, nadal pojawiają się osoby, którym wygodniej podrzucić śmieci niż odwieźć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Kieleckim strażnikom, którzy mają już ogromne doświadczenie w tego typu sprawach udało się ustalić sprawców podrzucania odpadów. Wszyscy winni zostali ukarani mandatami karnymi w maksymalnej wysokości, ponadto otrzymali polecenie wywiezienia odpadów do legalnie działających wysypisk oraz udokumentowania faktu ich utylizacji.

Strażnicy sporządzili również raporty oraz pełną dokumentację fotograficzną, która zostanie przekazana do Wydziału Gospodarki Odpadami i Środowiska UM w Kielcach.

Warto wiedzieć, że osoba przyłapana na zaśmiecaniu środowiska bądź też taka, której tożsamość zostanie ustalona w toku prowadzonych czynności ustaleniowych, może zostać ukarana mandatem karnym do 500 zł lub grzywną do 5000 zł.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj