Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Kolejne wysypiska uprzątnięte po interwencji Straży Miejskiej

Kieleccy Strażnicy Miejscy codziennie walczą z dzikimi wysypiskami śmieci i różnego rodzaju odpadów. Na takich wysypiskach bardzo często pojawiają się odpady poremontowe, stare meble, sprzęt AGD, ubrania, resztki karoserii, opony itp.

Dzięki dociekliwości Strażników wielu sprawców udało się namierzyć. Kielecka Straż Miejska w celu ujawniania osób, które wyrzucają odpady w niedozwolone miejsca i sądzą, że są bezkarne używa tzw. fotopułapek. Fotopułapki przystosowane są do działania zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Uruchamiają się automatycznie, kiedy wyczują ruch. Wobec sprawców zaśmiecania Strażnicy stosują postępowanie mandatowe albo kierują wnioski o ukaranie do Sądu. Dodatkowo wszystkie osoby, którym udowodniono, że to one podrzuciły śmieci, zostają zobligowane do uprzątnięcia terenu. Aby udowodnić przekazanie śmieci do legalnie działających wysypisk, sprawcy muszą przedstawić odpowiedni dokument potwierdzający przekazanie odpadów. Dzięki pracy kieleckich Strażników wiele dzikich wysypisk udało się już zlikwidować.

Nie zawsze jednak sprawców udaje się ustalić. W takich przypadkach uprzątnięcie śmieci jest obowiązkiem właścicieli terenów na których wysypisko powstało. Bardzo często takie tereny są własnością Gminy.

W związku z tym ponownie zwracamy się do wszystkich mieszkańców Naszego Miasta:
Szanowni Państwo. Pragniemy Państwu uświadomić, że wywożenie i pozostawianie odpadów
w przypadkowych miejscach jest zachowaniem nagannym i pozbawionym sensu, zwłaszcza w warunkach poprawnie działającego systemu wywozu i utylizacji śmieci. Firma odbierająca odpady kompleksowo rozwiązuje problem wytworzonych przez nas śmieci, za co przecież wszyscy płacimy, a likwidacja nielegalnych wysypisk, takich jak te widoczne na zdjęciach, niepotrzebnie podnosi wysokość opłat.

Kilka przykładów zlikwidowanych dzikich wysypisk - zdjęcia pokazują to samo miejsce przed interwencją Strażników i po jej zakończeniu:

 

przed
przed
przed
przed
przed
przed
przed
przed

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj