Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Zobaczysz osobę w potrzebie - poinformuj nas


Gdy temperatura powietrza spada poniżej zera, altany działkowe, wiaty śmietnikowe czy opuszczone hale magazynowe, choć chętnie odwiedzane przez bezdomnych, mogą okazać się mało skuteczną ochroną przed silnym wiatrem i chłodem.

Dlatego od wielu dni stałym zadaniem funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Kielcach jest kontrola miejsc, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem.

Mimo tęgiego mrozu ostatniej nocy, na pobyt w ogrzewalni strażnikom udało się namówić tylko jednego z mężczyzn. Kilka innych napotkanych osób, stanowczo odmówiło przyjęcia pomocy. Nie chciały one również skorzystać z możliwości przewiezienia ich do schroniska, w ich przypadku funkcjonariusze informowali tylko o miejscach i formach możliwej pomocy. Ponadto realizowane były również interwencje dotyczące osób znajdujących się pod wpływem alkoholu, w tym przypadku do Ośrodka Interwencyjno - Terapeutycznego na ul. Żniwnej trafiło 6 nietrzeźwych mężczyzn.

Ponieważ nie wszystkie miejsca pobytu osób bezdomnych są nam znane, zachęcamy mieszkańców Kielc do współpracy i apelujemy o zgłaszanie pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub nr 41 368-75-15 tego typu informacji. Prosimy o wskazywanie miejsc przebywania bezdomnych, osób znajdujący się w stanach zagrażających ich zdrowiu i życiu jak również informowanie nas o osobach poszukujących schronienia na zimę.

Informację o osobach bezdomnych można zgłaszać również:
Całodobowo - telefon alarmowy numer 112,
Policja pod numerem tel. 997,
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach,
Dział ds. Bezdomności
tel. 41/345 33 10 (poniedziałek 8–16 oraz wtorek–piątek 7:30 – 15:30)
41/311 11 17 (czynny całodobowo poniedziałek–niedziela).

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2021 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj