Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Spotkanie z przedszkolakami w wersji online

We wtorek 26 stycznia br. Patrol Szkolny Straży Miejskiej odwiedził wychowanków Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 31 w Kielcach.

Jednakże „wizyta” ta z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, odbyła się online. Podczas zajęć profilaktycznych nasza koleżanka opowiedziała dzieciom bajki edukacyjne sprawdzające ich znajomość z zakresu tematyki numerów ratujących życie, czyli numerów alarmowych. Przedszkolaki chętnie włączyły się w opowiadanie bajek i przy wykorzystaniu odpowiednich metod pracy dydaktycznej, aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Po etapie wprowadzającym z zakresu znajomości służb i formacji mundurowych, przyszedł czas na poruszenie tematyki bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. A że temat ten jest często przypominany dzieciom i co za tym idzie – dobrze przez nich znany, przypomnienie tych ważnych i zarazem podstawowych zasad, odbyło się poprzez zabawę. Uczestnicy zajęć wykazali się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem w powodzenie spotkania.

Przedszkolaki – nawet ci, którzy nie skończyli jeszcze 3 roku życia, byli zdyscyplinowani, aktywni i chętnie pomagali Pani Strażniczce opowiadać o tym, jak skutecznie dbać o swoje życie i zdrowie. W nagrodę za wzorową postawę
i przestrzeganie etosu Przedszkolaka, do uczestników zajęć powędrowały upominki – kolorowanki edukacyjne oraz słodkie co nieco.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Przedszkolaków, Organizatorów i Rodziców, którzy mimo trudnej, także dla procesu dydaktycznego, sytuacji, stale zabiegają o spotkania ze Strażnikiem Miejskim.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2021 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj