Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Dbajmy o zdrowie i kondycję zwierząt domowych

Do dyżurnego Straży Miejskiej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie, dotyczące psów pozostawionych bez opieki w mieszkaniu na jednym z kieleckich osiedli.

Zgłaszający alarmowali, że psy nie mając możliwości wyjścia z mieszkania, przez cały dzień głośno szczekają zakłócając spokój mieszkańcom bloku.

Na miejsce wysłano patrol Eko Straży Miejskiej.

Strażnicy potwierdzili, ze z jednego z mieszkań słychać głośne ujadanie psów. Podczas rozmowy z sąsiadami ustalono, że w mieszkaniu znajdują się aż trzy zwierzaki. Funkcjonariusze dowiedzieli się również, że właściciele przebywają za granicą, a podczas ich nieobecności psami zajmuje się inna osoba.
W związku z tym, funkcjonariusze poprosili opiekunkę o umożliwienie przeprowadzenia kontroli warunków, w jakich zwierzęta przebywają.

Okazało się, że psy maja dostęp do suchej karmy oraz wody, ale przez cały dzień pozostają w mieszkaniu. Opiekunka oświadczyła, że wyprowadza zwierzaki na spacer oraz uzupełnia im wodę i karmę dwa razy dziennie. Natomiast oburzeni sąsiedzi poinformowali strażników, ze to nie prawda. Według nich, opiekunka pojawia się jeden raz w ciągu dania i wyprowadza psy zaledwie na kilka minut, a czasem ogóle się nie pojawia.

Wezwani na miejsce pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami stwierdzili, że psy są w niezłej kondycji, ale potrzebują staranniejszej opieki. Ponadto zauważyli, że ślady pozostawione na podłodze oraz wyczuwalny nieprzyjemny zapach świadczą o tym, że psy nie są wyprowadzane, a swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają w mieszkaniu.

Wobec braku dostatecznej opieki inspektorzy zdecydowali o odebraniu psów, a strażnicy ukarali opiekunkę wysokim mandatem karnym.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2021 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj