Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Strażnicy Miejscy uratowali jeża

W dniu dzisiejszym patrol EKO Straży Miejskiej w Kielcach został poinformowany, ze w okolicach ulicy Karbońskiej zaobserwowano jeża uwięzionego w przęśle ogrodzeniowym.

Po przybyciu pod wskazany adres strażnicy zauważyli, ze zwierzak próbując wydostać się z terenu ogrodzonego placu zabaw utknął pomiędzy prętami ogrodzenia. Z wypowiedzi mieszkańców osiedla wynikało, że jeż tkwi w ogrodzeniu od kilku godzin.

W związku z tym strażnicy oraz poproszeni o pomoc pracownicy ADM-u rozgięli ogrodzenie i uwolnili zwierzaka i wypuścili do jego naturalnego środowiska.

Przy okazji należy wspomnieć, że w Polsce od roku 2014 jeże podlegają częściowej ochronie gatunkowej. Oznacza to, że człowiek ma obowiązek pomocy jeżom poszkodowanym i niezdolnym do samodzielnego życia. Oznacza to również, że zabronione jest jakiekolwiek ingerowanie w życie jeży, niszczenie ich siedlisk, przenoszenie w inne miejsca, płoszenie, straszenie i tak dalej. Warto również pamiętać, że jeśli spotkamy jeża zimą albo za dnia, to znak że potrzebuje on naszej pomocy.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj