Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Elektro-problem

Wszyscy mieszkańcy Kielc doskonale wiedzą, że odpady powstające na terenie ich gospodarstw domowych mogą wrzucić do kontenerów ustawionych na terenie osiedli albo bezpłatnie przekazać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Okazuje się jednak, że pomimo wciąż ponawianych apeli niektórzy mieszkańcy naszego miasta wciąż wolą wyrzucać śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych albo je spalać w piecach czy ogniskach.

W ostatnich dniach patrol EKO kieleckiej Straży Miejskiej, podjął dwie interwencje dotyczące nielegalnego pozbywania się odpadów. Jedna z nich dotyczyła dużej ilości tzw. elektrośmieci porzuconych przy ulicy Zagórskiej. Strażnicy szybko namierzyli sprawcę podrzucenia odpadów. Okazał się nim mieszkaniec osiedla, który jak się okazało postanowił opróżnić od dawna nie sprzątany garaż, w którym przez lata nazbierało się dużo nie potrzebnych przedmiotów.

Sprawca został ukarany najwyższym mandatem karnym oraz został zobligowany do usunięcia elektrośmieci i przedstawienia strażnikom dokumentu potwierdzającego, iż zostały one przekazane uprawnionym podmiotom.

W drugim przypadku Strażnicy Miejscy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który na tyłach zakładu lakierniczego zlokalizowanego w południowej części miasta, rozpalił duże ognisko i w ten sposób usiłował pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. W ognisku znaleziono min. dużą stertę nasączonych lakierami ubrań oraz odpady wykonane z tworzyw sztucznych.

W tym przypadku sprawca także otrzymał najwyższy mandat karny. Ponadto został zobligowany do ugaszenia ogniska i przekazania odpadów do podmiotów uprawnionych do ich odbioru.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj